Akademické posty System

Ben Smith

Akademický držba je druh jistoty zaměstnání nabízené profesory v Kanadě a ve Spojených státech. Jakmile profesor dosáhne definitivu, nemohou být odstraněny z jejich postavení, aniž by hodně času a úsilí ze strany jejich zaměstnavatele. Držba je určen k ochraně akademiků z nepatřičného vnějšího vlivu a podpořit zkoumání politicky citlivých témat. Někteří kritici tenure systému říkají, že je to neefektivní a neplní to, co se má dělat.

Instruktor, který dosáhl držbu nelze snadno odstranit z jejich postavení. Zůstávají na zaměstnance jako instruktor, obvykle s titulem, jako docent nebo profesor, po zbytek svého života, nebo až se rozhodnou odejít do důchodu. Vysoké školy, které grant držba tak učinit, protože náklady na vedení příslušného profesora je mnohem nižší, než je neustále přitahují nové učence rok co rok.

Držba je populární hlavně ve Spojených státech a Kanadě. Tam je jiný systém nazvaný habilitační který existuje v mnoha částech Asie a Evropy. Habilitační je nejvyšší dosažitelný akademický kategorie po PhD, a v několika zemích habilitační zapotřebí dohlížet doktorandům nebo být profesorem v určitých oblastech.

Držba je spojen především s vysokými školami a univerzitami, ačkoli v osvědčenými pozicích existují v některých základních a středních školách. Chcete-li nárok na držbu na vysokoškolské úrovni, musí profesor pracovat v zaměstnání, který je určen jako “držba-dráha,” nebo vede k držby. Po několika letech v této pozici, držba výbor hodnotí profesora výkon k dnešnímu dni.

Několik faktorů se berou v úvahu výboru. Efektivitu výuky, výzkumu úspěchy, a služba jiným profesorů jsou všechny oblasti, které jsou zkoumány. Nabízí to, co činí bezpečnosti celoživotní práce může být nákladné chyba na vysoké škole, pokud špatně člen fakulty je zvolen tak, držby výbory mají tendenci být velmi důkladný.

Zastánci tenure systému říci, že kromě finančního prospěchu, který existuje od udržení talentů, profesor je volný prozkoumat, co téma, které považují za nezbytné bez strachu z vnějšího vlivu. Existuje samozřejmě omezuje na to, co tenured profesor může provést ve třídě, ale obecně mají volnou ruku. Profesor může trvat nepopulární názor, a prozkoumat to, aby své přirozené uzavření přes přednášky a výzkum, aby bylo vidět, pokud tato myšlenka má opodstatnění. Když profesor má definitivu, jsou také zdarma k mentora mladším instruktory bez obav, že informace, které uděluji umožní junior profesor, aby svou práci.

Kritici namítají, že držba systém je nefunkční. Spíše než umožňující profesora, aby prozkoumala nějakou představu, že si přejí, je tendence zachovat status quo a zabránit otřesení. Pokud profesor má odpovídat určité myšlenky, aby získali respekt za jeho práci, bude s větší pravděpodobností držet této myšlence po získání definitivu. Ze stejného důvodu, může profesor sleduje nepopulární myšlenku nikdy poskytnuta držbu vůbec. Tenured profesor je také méně pravděpodobné, že pokyn mladší profesorem, protože již není motivace být užitečné.

Zatímco systém nemá problémy a je klesající v popularitě, tenured místě je stále pozice, na které mnoho profesorů usilují. Jistota pracovního místa a akademická svoboda jsou velmi pěkné požitky, a navzdory nedostatkům se nezdá, že by tento systém zmizí v dohledné době.

Míra nezaměstnanosti dosahuje 3-roční minimum, podle oficiálních zpráv
Požadavky učitelkou v mateřské školce
School technik Popis práce
Dermatolog Plat
Úřednická místa
Seznam dobře placená místa
Základní pracoviště dovednosti pro College grady
Top Ten Kariéra pro budoucnost
Internista Plat
Jak se stát Art Teacher
Různé Kariéra v módě

Leave a Reply