Jak vybrat svou kariéru

Rozhodování o tom, jaké kariérní vybrat Byl to těžký úkol pro mě. Trvalo hodně bezesných nocí, stresových dnů, a další nepovedený kariéry, konečně mi pomohl rozhodnout, že jsem chtěl být spisovatelem. Nebylo to jednoduché, a úplně jsem pochopit dilema většina z vás čelí. Je s těmito zkušenostmi, které jsem si uvědomila, může pomoci mnoho dalších jako já, aby rozhodli, jak vybrat kariéru, a pomáhají zbavit je nejistota, která je sužuje. Než začneme, rád bych vám říct všem, že plánování kariéry, je důležité pro každého, ale to není nezvratný. Někdy stačí učit se ze svých chyb, jako jsem to udělal. Zde je vše, co potřebujete vědět o vybírání kariéru, která je určena pro vás.

Identifikovat své dovednosti, schopnosti a zájmy
Než se rozhodnete, co kariéra je pro vás to pravé, určit, jakou kariéru máte pravdu pro. Například, pokud jste kreativní člověk, nebudete mít možnost provádět pravidelnou 9-5 práci v kanceláři. Nicméně, pokud jste kreativní, také měli věnovat pozornost nejmenších detailů. Tak, to je důležité, že jste identifikovat vaše zájmy v různých oblastech. Se zájmem, přišel své dovednosti a schopnosti. Mít zájem o hudbu nebo zpěv nestačí, pokud vaše schopnosti jako zpěvák nejsou dobré. Ne každý má vrozené schopnosti, ale v některých případech, oni přece mají natolik, že může být zdokonalovány k dosažení dokonalosti. Pochopte, kde stojíte v systému věcí, než začnete tento propad.

Zapište si všechno, co zajímá Pak patří tyto zájmy podle svých preferencí. Zapište si úroveň svých kapacit v každé oblasti. Pokud si nejste jisti svými dovednostmi, mluvit kariéry poradce, rozhodnout se pro některé on-line talentových zkoušek, které vám pomůže posoudit své schopnosti a dovednosti. Pak shortlist dále. Tímto způsobem budete moci snížit seznam na několik možností, které můžete vybírat.

Identifikovat kariérních požadavků
Být zájem nebo talent na něco nestačí k určení, zda je možné splnit požadavky na práci. Například, před zahájením se jako spisovatel jsem býval interiérový designér. Když jsem se ujal vnitřní projektování, jsem myslel, že je všechno o vybírání správné barvy a doplňky pro dům. Nicméně, to bylo, když jsem vlastně začal pracovat, že jsem se dozvěděl, že barva byla jedna z posledních možností, který byl učiněn při navrhování interiérů. Bylo to všechno o jednání s požadavky klientů, zajištění materiály byly dodány ve správném čase, zajištění práce byla k dispozici k provedení práce, udržet oči otevřené pro every přitroublý kostrbatý, že šel do navrhování domu, a mezi to všechno, dodržováním termínů! Brzy jsem zjistil, že jsem nebyl stvořený pro tuto profesi, protože nikdo by mi umožnilo mít výsadu jen navrhování, zatímco oni šli potíží, provedení projektu. Sečteno a podtrženo je, dostal jsem se zlákat kouzlem profese, aniž by zkoumal, co bude úloha really požadoval. Takže předtím, než uděláte takovou chybu, mluvit s několika lidmi, kteří jsou již v této oblasti, udělat si vlastní průzkum on-line, a pak vaše rozhodnutí.

Získejte na stáži
Nyní, když jste identifikovali kariéru chcete sledovat, zaberou stáž v oblasti před sledovat kariéru na plný úvazek. To vám dá expozici na pole, a umožní vám setkat se s lidmi, které patří do stejné kariéře. Jako takový, stáž aby okno do větší obrázek, a pomůže vám určit všechny ty malé věci, které jdou do dostat práci. Také v případě, že zjistíte, že nejste zájem v oblasti, můžete skončit na této úrovni namísto vrhat se a najít si uvízl tam. Mnoho lidí cítí provinile o rozhodly pro změnu kariéry, a proto, stáž je lepší způsob, jak pochopit, zda jste skutečně patří k určité kariéry, či nikoli.

Jakmile jste pochopili, a provede všechny tyto kroky, budete muset nastavit vaše profesní cíle vzkvétat v oblasti a rozšířit své obzory.

S řadou pracovních příležitostí, které jsou v současné době působí na trhu práce, přičemž rozhodnutí o vybírání kariéře pole může být velmi zdrcující. Nicméně, můžete získat tlak na sebe tím, že v návaznosti na výše uvedené tipy. Také pamatujte, že je to v pořádku dělat chyby. Několik lidí si uvědomuje, mnohem později v životě, že nejsou vhodné pro konkrétní kariéře. Je naprosto normální, že to tak cítíš. Ve skutečnosti, rozmanitost výběru povolání, nebo sledují příbuzných povolání oborů přidává řadu svůj životopis, a posiluje své dovednosti základnu, a je vlastně ocenil do určité míry v dnešní době. Nicméně, jen pamatovat na to, aby se stal “všeuměl, a mistr žádný”!

Infekční onemocnění Specialist
Snadné Jobs, že platit hodně
Jaké jsou nejvíce vzrušující pracovních míst ve světové
Kariéra recese důkaz
Computer Technician Plat
Ústní chirurg Plat
Výhody Být učitel
Jmenování Setter Popis práce
A přichází Careers 2012
Nejvyšší placená místa bez míry
Top 10 Práce v Demand

Leave a Reply