Kariéra poradce Náplň práce

Většina studentů jsou velmi zmateni, když dokončí svou promoci, protože existuje mnoho oblastí venku a to může přemoci je. V takových ohromujících době je velmi obtížné učinit správné výběr kariéry. A proto, usilují o odborníky poradenství před jeden dokončí rozhodnutí je důležité. Kromě toho, mnoho zkušených lidí, kteří chtějí změnit zaměstnání, ale ve skutečnosti nemají reálnou představu o trhu práce také nutné, aby se správně rozhodnout. A to je místo, kde profesionální pracovníci career rádce vstoupí do hry. Kariéru poradce pomáhá jedince při výběru kariéry, který bude nejen dobře zaplatit, ale bude také poskytovat uspokojení z práce s využitím inertní talenty a klíčové dovednosti.

Kariérní poradci hrají různé role v různých prostředích. Například, může role kariéry poradce ve škole se liší od té, která je ve společnosti nebo rehabilitačním centru, atd. Ale některé hlavní career cla poradenství job zůstávají stejné ve všech nastaveních.

Popis práce

Kariérní poradci nejen pracovat s mladými lidmi, kteří hledají práci, ale také s lidmi, kteří hledají změnu v kariéře, nebo lidé, kteří mají problémy na pracovišti. Takže, v krátkém každého, kdo si není jistý ani nadšený jeho současnou kariéru stavu může požádat o pomoc od profesionálních kariérní poradci. Níže jsou uvedeny některé ze základních povinností, aby každý kariéra poradce má plnit.

Analýza celkové pozadí jedince po poslechu jeho problémy, problémy a dotazy.
Zachování registru, papírování, a dokumenty vztahující se ke klientům.
Zhodnocení znalosti, dovednosti, postoje a jednotlivce a navrhovat správné volbě povolání pro něj.
V případě školních nastavení, poradenství studentům o vysokoškolských oborů, přijímací požadavky, přijímací zkoušky, a finanční pomoc, atd.
Navrhování a vedení ruzných talentových zkoušek, dovednosti testy a osobnostní posudky pro klienty.
Pomoc klientům rozhodovat o své kariéře a pomáhá jim v procesu hledání zaměstnání.
Pomáhají klientům zlepšit své dovednosti při hledání zaměstnání a jejich přípravu pro rozhovory a setkání.
Být aktualizovány nových pracovních polí a poslední změny na trhu práce.

V podstatě, kariéra poradce má analyzovat celý pozadí klienta pak přijít s vhodných pracovních možností dle schopností a klíčových dovedností disponují klientem, a později diskutovat o pracovní otvory a povahu kariéry a pomoc klientovi učinit pravou volbou.

Vzdělání a dovednosti Požadavky

Možná jste si uvědomil, druh vlastností, které kariéra poradce by měl mít. Především on nebo ona musí mít dobrou approachable osobnost spojenou s bezvadnou komunikačních dovedností. On musí být také pacient posluchače s velkým analytické schopnosti. On nebo ona musí být schopen porozumět potřebám klienta a poskytnout požadovanou morální podporu klienta, aby správný výběr kariéry.

Obecně platí, že bakalářský titul je dost, aby si dobré entry-level pracovní příležitosti. Ale pro lepší profilů, je nutné mít magisterský titul v oblasti poradenství se specializací v příslušném oboru. V některých zemích, soukromé kariérní poradci potřebují získat licenci k praxi. Kromě toho, některé poradci získat certifikace ze strany vnitrostátních orgánů, aby se jejich praxe závazné a přidat nějaké pověření. Průměrný plat na profesionální kariéru poradce je kolem $ 50,000, což může zvýšit jako jednotlivec získává více zkušeností v této oblasti.

Takže, pokud jste opravdu vášnivý pomáhat lidem, aby mohli pochopit své schopnosti a činit správná volbě povolání pak kariérového poradenství je správné místo pro vás.

Nejvyšší placených pracovních míst s magisterským titulem
Co dělá Asistent pedagoga Do
Software Engineer Plat
Kariéra, že odměna studánka s MŠ
Požadavky na poradce
IT ředitel Popis práce
Webmaster Plat
Nezaměstnanost Pohledávky sníží, ale čísla může být překrouceno
Kariéra v informačních technologiích
Průvodního dopisu pro učitelská místa
Seznam dobře placená místa