Nejstarší univerzita ve světě

Chcete-li vytvořit seznam nejstarších univerzit po celém světě, musíme pochopit, co to je. Tam byly vzdělávacích center pro studenty na mnoho staletí od doby, kdy začal šířit znalosti, ale ne všechny dávných učení střediska mohou být klasifikovány jako univerzitách. Aby byl klasifikován jako jeden, by vzdělávací instituce je nejstarší instituce ve svém regionu. Navíc by měl být těší více či méně trvalý funkčnost od doby, ve kterém byl vytvořen.

Existuje mnoho starověkých učení a vzdělávací instituce, které nejsou kvalifikovány jako univerzit dnes, tak proto, že nejsou součástí tohoto seznamu. Také, pokud vzdělávací instituce byla zahájena jako jeden před mnoha staletími, to je více pravděpodobné, že bude klasifikován jako je tomu dnes.

Top 10 nejstarších univerzit ve světě

Všechny univerzity zde uvedené jsou staré stovky let, a jsou dobře známé a prestižní vzdělávací centra. Studenti z celého světa pravidelně přijít k nim sledovat jejich vyšší vzdělání. Zde je seznam pro vás.

Univerzita Al-Karaouine
Také známý jako univerzita Al-Qarawiyyin, byla tato založena v roce 859 nl se žena jménem Fatima Al-Fihri. Nachází se v Fes, Maroko je nejstarší Madrassa na světě, a je ctěn v muslimském světě, zejména. Guinnessova kniha světových rekordů zaznamenala to jako nejstarší nepřetržitě-provozní míra-udělovat univerzitu.

Al-Azhar University
Nachází se v Káhiře, Egypt to je druhá nejstarší míra-udělovat univerzitu. To je také považován za jeden z předních vzdělávacích institucí v islámském světě, a byl založen kolem roku 972 našeho letopočtu. Učí unikátní směs moderní vědy a Koránu věd a učení proroka Mohameda.

Nizamiyya
To není samostatně stojící, to je prostě řada univerzit zahájeny Khwaja Nizam Al-Mulk, v Íránu v 11. století našeho letopočtu. These zastínil všechny ostatní vzdělávací centra. Korunní klenot v těchto sériích je Al-Nizammiya od Bagdádu, která byla založena v roce 1065 nl v Dhu’l Qa’da. Ostatní místa provozu jsou Amul, Mosul, Basra, Herát, Damašek a Nishapur. Vzhledem ke své dědictví a historie, nemůže být ignorována.

University of Bologna
Jako první založena na křesťanského světa, to má bohaté dědictví, protože byla založena v roce 1088 našeho letopočtu. Pojem “univerzita” byl vytvořen z důvodu této prestižní instituci, a to bylo hlavní centrum pro vysokoškolské vzdělávání, doprava až do počátku 20. století. Nachází se v Bologni, Itálie, dokonce i dnes je to mnohem uctíván a nesmírně populární středisko pro výkon vyšších studií.

University of Paris
To bylo založeno kolem 1096 nl, a byl jedním z prvních vysokých škol center na světě, pro oblasti umění, medicína, teologie a práva. Je smutné, že vypnout v roce 1970, a dnes působí jako 13 různých vysokých škol, s názvem University of Paris I-XIII. Nachází se kolem katedrály Notre Dame v Paříži ve Francii, je i tato známá jako Sorbonna, nebo College de Sorbonny.

University of Oxford
Společnost byla založena na počátku 11. století, se tato instituce nachází ve městě Oxford, Anglie. To je považováno za jeden z nejlepších míst k získání vyšší vzdělání dnes, a to obsahuje asi 38 různých vysokých škol dnes, specializující se na různé obory. To muselo být vytvořen z důvodu skutečnosti, že král Jindřich II zakázáno studenty angličtiny z účasti na University of Paris. Její celosvětová pověst a dědictví, aby to hodný kandidáta na tomto seznamu.

University of Montpelier
Ačkoli oficiální datum založení je 1150 AD, učení v této instituci began cestu před tím. Nachází se v Montpelier, Francie, se zaměřuje hlavně na učení vědy a techniky dnes. Lékařství a právo jsou také velmi žádané kurzy zde, a to bylo ve skutečnosti založil učitel z univerzity v Bologni. To bylo “re-založený” v roce 1969.

University of Cambridge
To bylo tvořen některými učenci v 1209 AD, který odešel na univerzitu v Oxfordu přes sporu. Skládá se z více než 31 vysokých škol, což má dlouhodobou soupeření s University of Oxford, a je ve skutečnosti druhou nejstarší v anglicky mluvícím světě. Nachází se ve městě Cambridge, Anglie, to je zařadil do top 5 univerzit na světě dnes, a její absolventi se skládá z ne méně než 87 různých laureátů Nobelovy ceny.

University of Salamanca
To je nejstarší ve Španělsku, a nachází se ve městě Salamanca, město západně od Madridu. Byla založena v roce 1218 našeho letopočtu, a dnes je přední institucí na světě pro studium humanitní vědy a jazyky. Christopher Columbus, skvěle poradil se s jeho učenci, když hledal cestu do Indie. Předěl mezi lidmi Leon a Kastilie ve Španělsku vedl k jeho vzestupu, jak Leonese král Alfonso IX vytvořil, aby lidé Leon nemusel jít do Kastilie sledovat vyšší vzdělání.

University of Padova
Skupina učenců vytrhl z univerzity v Bologni v hledání další akademické svobody, a založil tuhle v 1222 našeho letopočtu. Oblasti botaniky, historie a divadla jsou nejvíce dobře-známé a sleduje kurzy zde, a to založila jeho velikost v vzdělaného světa. To je proto, druhá nejstarší univerzita v Itálii, a nachází se ve městě Padova, Itálie.

Takže to byly některé prestižní univerzity, a všechny z nich jsou zachvátil v mnoha historii a tradici.

Rozhodování o vysoké škole
Dobře placená místa v poptávce
Dobré výběru povolání pro muže
Pracovních míst, která dobře zaplatí
Online Tutoring Jobs
Srdeční chirurg Plat
Práce pro milovníky psů
Jak se stát Bounty Hunter
Jak se stát chirurgem
System Analyst Plat
Odborný asistent Rozsah platu

Leave a Reply