Rozdíl mezi VOŠ a VŠ

Rozdíl mezi vysokými školami a univerzitami není čistě sémantického jeden. Vysoká škola a univerzitní mají být odlišná v zásadě. Nicméně, v některých zemích může znamenat totéž, zatímco v jiných oni nemohou. Pojmenování věcí nemá absolutní pravidla ve všech lidských oborech úsilí. Lidé obeznámení s angličtinou vědí, že slova mají nejednoznačné významy a mohou mít různé významy v závislosti na kontextu, ve kterém jsou používány. Podobně, když se dívá na rozdíl, člověk musí vidět kontext místa, kde se nacházejí.

Sémantický rozdíl

Slovo škola pochází z latinského slova “collegium”, implikuje skupina lidí žijících společně volbou, za společným cílem. To je důvod, proč jsou členové některých škol tzv. “chlapi”. Dnes slovo škola je nejvíce používá výhradně pro označení vzdělávací instituce, která nabízí různé kurzy studijní úrovni. Nicméně, termín může být více široce použitý k označení skupiny lidí, jako “volební vysoké škole” nebo “kolegia kardinálů”.

Jako vzdělávací instituce, pokud jde o fázích učení, vysoké školy jsou zprostředkovatelské Průběh mezi školami a univerzitami. Tam jsou vysoké školy komunity v USA, které většinou nabízejí diplomy, osvědčení kurzy úrovni a 4 roky stupňů. Jeden musí vědět, jak si vybrat vysokou školu, v závislosti na něčí profesní zájmy. V některých zemích, mohou pojmy používány zaměnitelně.

Slovo “univerzita” má svůj původ v latině jako “Universitas magistrorum et scholarium”, což znamená skupinu učitelů a učenců žijí společně ve snaze o poznání, nebo místo učení. Pojem “univerzita” se dnes používá pro označení advanced institucí vyššího vzdělávání, které nabízejí vzdělávání a příležitosti výzkumu. Obvykle, jako v USA, vysoké školy rostou z agregace malých škol (nabízí odborné vzdělání). Univerzity obvykle nabízejí širší spektrum kurzů, ve srovnání s vysokými školami, sahající přes umění, vědu a obchod. Univerzity nabízejí 4 roky postgraduální kurzy, stejně jako vysoká škola kurzy vedoucí k doktorátu. Život na vysoké škole, je náročnější, než život vysoké školy. Rozdíl spočívá především v počtu akademických předmětů a úroveň specializace nabízené v každé instituci. To je to, co odděluje vysoké školy z univerzit ve většině zemí světa. Nicméně, nemusí to být případ v každé zemi. V některých případech vysoká škola a univerzita znamenají stejnou věc.

V USA

V USA, termíny vysoké školy a univerzity jsou synonyma. Tam jsou některé vysoké školy zde, které, i když je tzv. vysoké školy nabízejí kurzy v široké škále témat, a jsou oprávněny nabízet diplomy, studijní kurzy, stejně jako doktorské tituly. Účelem vysokoškolské vzdělání je připravit studenta pro kariéru v reálném světě mimo. Univerzity oplývají v USA, neboť se může pochlubit některými z nejlepších na světě, jako (abychom jmenovali alespoň některé) Massachusetts Institute of Technology (MIT), Cornell, Stanford a Harvard University.

V Kanadě

V Kanadě, rozdíl je zcela jasné. Vysoké školy nabízejí krátké odborného kurzu, které učí specifické druhy obchodů. Nabízejí přidružené tituly v umění ad vědách. Vysoké školy v Kanadě mají obvykle menší třídy velikosti a profesoři jsou více zaměřeny na výuku než výzkum. Takže ve zkratce, kanadské školy jsou druh, mezistupně mezi vysoké školy a univerzity. Univerzity zde nabízejí možnosti výzkumu vedoucí k doktorátu.

Ve Velké Británii a Commonwealth zemích

Ve Spojeném království a ve většině zemí, které jsou zahrnuty do společenství národů, je rozdíl mezi školou a univerzitami, je velmi dobře definované. Vysoké školy jsou dceřiné společnosti, specializované instituce učení pod záštitou univerzity. Vysoká škola spadá pod příslušnosti univerzity. Předměty jsou vyučovány na fakultách, ale titul je udělen na univerzitě. Univerzita je mateřská organizace a vysoké školy dodržovat její pravidla. Kromě vysokých škol v rámci své příslušnosti, může univerzita v Británii mají vlastní samostatný předmět oddělení, věnované na výzkum.

Z hlediska intenzitě, kurzy univerzit jsou výzkum orientovaný a fakulty tam má financování výzkumu pro různé projekty. Abych to shrnul, pokud vysoké školy jsou řeky, vysoké školy jsou oceány znalostí. Moudrost však může být sbíral prostřednictvím zkušeností v životě.

Nejlepší Careers pro introverty
Top Práce v Demand
Výhody se stát učitel
Otázky učitele Interview
Učitel Assistant Popis práce
Kariéra recese důkaz
Jak se stát 911 Operator
Úlohy, které vyžadují cestování po celém světě
Kariéra Cíle pro rok 2012
Kurátor Popis práce
Dobře placená místa pro ženy

Leave a Reply