Rozhodování o kariéře

Po dokončení střední školy, každé mladí dospělí musí mít jednu z nejdůležitějších rozhodnutí svého života, výběr profesní dráhu pro sebe. Některé z nich jsou velmi jisti, co chtějí dělat ve svém životě a volbě povolání není vůbec pro ně obtížné. Nicméně, existuje mnoho z nich, kteří jsou zcela zaměnitelné, pokud jde o volbě povolání. Ve skutečnosti, to není jen oni, i zrající i dospělí čelit stejnému problému při pohledu na změnu kariéry a pracovních příležitostí.

Tipy pro Rozhodování o kariéře

Pro plánování kariéry, budete muset prozkoumat několik možností a pak zúžit na jednom konkrétním možnost. Zde je několik jednoduchých tipů, které vám pomohou s rozhodováním o kariéře:
Posoudit vaše zájmy
Když jste zvolili kariéru pro sebe, musíte mít zájem v této oblasti. V opačném případě, i když máte dobrou odměnu, že se to, abys byla šťastná. Pokud nemají práci, kterou děláte, váš život bude v mizerném stavu. V důsledku toho, budete muset ukončit práci. Můžete skončit plýtvání na některé klíčové roky svého života a dokonce ztratit nějaké peníze na školení pro práci. Připravte si seznam těch aktivit, které máte rádi dělat nejvíce. Mohlo by to být sportovní aktivity, společenské aktivity, dobrovolná práce, atd. Dejte prioritní třídy proti každému z nich a užšího výběru několika povolání souvisejících s vašimi oblastí zájmů.

Vyhodnotit své dovednosti
Měli byste mít důkladné znalosti o vaše zájmy, disinterests, silné stránky, slabé stránky, osobnostní rysy, atd. před výběrem kariéru. Například, pokud si myslíte, že máte schopnost učit malé děti, pak jen byste se měli rozhodnout pro kariéru v učitelské profesi. V opačném případě, neměli byste. Pro lepší zhodnocení vašich dovedností, vem si career testy, které jsou nabízené své škole.

Zlepšit své znalosti
Zdá se, že můžete najít konkrétní práci docela zajímavé, ale když to uděláte podrobný výzkum na to, možná zjistíte, že práce není vzrušující kariéru, jak si myslel, že to bude. Proto, obohatit své znalosti o popisu práce, vzdělávání a kvalifikace požadované pro výkon povolání, pracovních příležitostí, atd. Pokud není dostatek příležitostí k růstu, pak je pravděpodobné, že máte pocit, frustrovaný po několika letech.

Poznejte své očekávání
Zeptejte se sami sebe, co jste hledali v práci. Někteří lidé chtějí vysoký odměnu, někteří chtějí flexibilní pracovní dobu, některé jako ty práce, který zahrnuje spoustu cestování, některé láska duševní výzvy a jiní dávají přednost rychlá pracovní atmosféru. Při konkrétní práci profil odpovídá s vaše očekávání, pak jen byste měli zvolit, že s tím, jak své kariéry.

Vědět více o povolání
Jakmile jste si vědomi své oblasti zájmu, hovořit s některými z těch, kteří jsou v té profesi. Shromáždit určité informace z první ruky od nich o průmyslu a profesní rozvoj. Pokud je to možné, navštivte pracoviště. Další informace o pozitiva, negativa i jako kariérní postup. Vrať se domů a zapište si je do kousku papíru. Dejte dobrou myšlenku o těchto otázkách. Poté, pokud se dostanete pocit, že pak kariéra stojí za to pokračovat, pak jen jít na to.

Do Not Follow Ostatní
Dokonce i když si nejste jisti, jak vybrat kariéru, rozhodnutí o volbu povolání, je něco, co byste měli dělat na vlastní pěst. Mnoho lidí tu chybu, že se rozhodnout pro konkrétní profesi jen proto, že přítel nebo člen rodiny je šťastný v této práci. Je naprosto špatný přístup. Každý jedinec má svůj vlastní preference. Práci, která je vhodná pro vašeho přítele nemusí vyhovovat vůbec. Poslechněte si ostatních návrhů, vyšetření, zda máte zájem o to, nebo ne, a pak se rozhodnout.

Nyní je čas, aby křídou ven plánu, který vám pomůže dosáhnout vašich profesních cílů. Na závěr bych chtěl říct, že se kariéra jste si vybrali právě teď nemusí být vaše zaměstnání po celou dobu životnosti. Jak vám rostou jako profesionál, vaše cíle udržet mění čas od času, a můžete se rozhodnout pro změnu kariéry způsobem.

Kariéra práci s dětmi s rakovinou
Jak se stát revmatologa
Co dělá Asistent pedagoga Do
Top Platební Jobs přímo z vysoké školy
Kariéra jako inspicient
Courier Service Zaměstnání Přehled
Nejlepší Vysokoškolák Inženýrské školy
Srdeční chirurg Plat
Nejhorší placených pracovních míst
Nejlepší Noční práce
ČTÚ Popis práce

Leave a Reply