To, co dělá správce sítě dělat?

Počítač na vzájemné ovlivňování počítače se stalo možné pomocí počítačových sítí. Vzhledem k tomu, fyzicky přenos dat z jednoho počítače na několik dalších počítačů prezentovat v kanceláři nebo na místě, které se nachází stovky kilometrů daleko od zdrojového počítače je zdlouhavý, nudný a čas přijetí úkolu, se počítačových sítí udělat, aby se úkol velmi snadno a jednoduché.

Správci sítě, také volal síťových inženýrů jednat s vedením počítačových sítí, které jsou zapojeny společně sdílet informace. Takže, pokud pracujete v kanceláři, kde si můžete snadno sdílet vaše data v počítači s kolegou sedí daleko od vás, je to možné pouze díky počítačové sítě, která je velmi zajímavá, hluboké a náročné aspekt dnešního světa počítačů. Stovky počítačů v budově nebo v kanceláři, jsou propojeny v rámci lokální sítě (LAN).

Pokud zvýšíte rozsah sítě, od 5 km od 50 km, pak počítačové sítě se nazývá Metropolitan Area Network (MAN). Podobně, pokud chcete, aby globálně připojení k libovolnému počítači, může být připojen prostřednictvím internetu, který se nazývá Global Area Network (GAN). Propojení mezi počítači mohou být kabelové nebo bezdrátové, a to může mít různé nastavení, zarovnání a konfigurace! Rozsah a rozsah práce z různých typů sítí je nad rámec tohoto článku.

Úkoly a povinnosti

Hlavním úkolem sítě adminů je udržovat a monitorovat různé komponenty v počítačové síti. Síť admin nejen konfiguruje, udržuje a pracuje na instalaci počítačových sítí, je také zodpovědný za zajištění hladkého a efektivního provozu všech počítačů v síti. Kromě toho, že se jeho základní povinnosti patří:
Práce na síti návrhu na zlepšení účinnosti sítě.
Instalovat a udržovat různé počítačový hardware, stejně jako routery, servery a různé počítače v síti.
Zkontrolujte výkon systému a odstranit případné problémy, které činí systém funguje pomaleji, než je obvyklé.
Ujistěte se, že bezpečnost počítačové sítě zůstává na svém vrcholu a žádné vnější agentů jako hackery nebo viry mohou způsobit zastavení provozu sítě.
Správa sítě hardware takovým způsobem, aby se zpět do dat se provádí vždy, automaticky.
V případě lidí, kteří to nevědí použití hardware v síti, je síťový admin Očekává se, že pomáhat lidem, učit lidi základy provozování dotčené hardware.
Poradce při potížích s problémy při každodenním fungování hardwaru v síti.
Mějte sebe aktuální informace o nejnovějším vývoji v oblasti sítí a výpočetní průmysl.
Zajištění řízení osobních počítačů v síti, jejich instalace, upgradation a třídění nějaké problémy v jejich fungování.
Zpráva všechny požadavky v upgradation ze síťových systémů dotčenými orgány.
Monitor počítače serveru plochu a ujistěte se, že funguje správně, bez jakýchkoliv problémů.

Musíte pochopit, že pracovní výkon funkce síťového inženýra se může lišit v závislosti na typu a místo sítě systému, který pracuje s. Například, může síť admin práci ve veřejné škole nemá tolik funkcí jako, že se sítí inženýr pracující s americkou armádou nebo námořnictva! Podobně mohou počítačové sítě platy se liší v závislosti na cel rolí a odpovědností. Rozsah znalostí v této oblasti je neomezený a je pokračující proces, v němž budete mít objevování nových věcí o výpočetní techniky s každým dalším dnem. Pokud jde o práci, networking správce povolání se stalo velmi dobrou kariéru volbou pro počítačové nadšence, jak jeho rozsah a rozsah je vázán na dosažení na novou úroveň v tomto věku přísných bezpečnostních výzev na internetu.

A přichází Careers 2012
Montážní linka Worker Popis práce
Art Teacher Plat
Pojištění pro případ nezaměstnanosti
Chirurg Plat od Specialty
Corporate Finance Kariéra
Nejlepší placené práce a kariéra
Kariéra Aptitude test
Kariéra jako inspicient
Jak se stát produktu Tester
Učitel Assistant Popis práce

Leave a Reply