Výběr správného Kariéra

To není neobvyklé, že vidí lidi, kteří již celé desetiletí v konkrétním profilu práce, hledá pro změnu v povolání. To se obvykle stává s těmi, kteří věděli, kde jejich zájmy ležely při volbě povolání, nebo proto, že nemohl vzít do práci svých snů kvůli nějaké mimořádné události. Zeptejte se sami sebe na následující otázky:
Chci vést, nebo jsem pohodlné provádění úkoly, které mě?
Kolik hodin práce se chci dát do?
Kde chci žít – předměstí, město nebo zemi?
Co je pro mě důležité – plat nebo pracovní uspokojení?

Pokud nemáte odpovědi, pak se nějaký čas a poznat sám sebe lépe. Sledujte tento krok za krokem procesem sebepoznávání, které vám pomohou v plánování kariéry a co nejvíce z vašich talentů a příležitosti, které dostanete.

Kroky pro Výběr Kariéra

Poznej svého Zájmy: Každý člověk je jedinečný. Takže jsou jeho / její zájmy a způsobilosti. Naučte se rozpoznat, co vás baví. Jste dobří s čísly? Cítíte se pohodlně dodržovat pravidla, nebo si chcete obarvit mimo linii? V průběhu našeho života dochází k incidentům, které nám pomáhají pochopit typ volby povolání, které by bylo pro nás nejlepší. Naučte se rozpoznat. Vezměte na vědomí, projektů a témata, jež vzrušují vás. Zkuste myslet na činnosti, které si můžete vychutnat a zapisovat je dolů. Být schopen diagnostikovat něčí zájmy a sklonu je odrazovým můstkem k vyzvednutí vpravo kariéru.

Identifikovat možnosti, které by odpovídaly vašim zájmům: výzkum, výzkum a výzkum! To je nejlepší způsob, jak získat informace o volných pracovních místech, které vyhovují vašim zájmům. Přečtěte si knihy a prohledali internet vědět, jaké jsou vzdělávací potřebné požadavky, a plat a povinnosti z pracovního profilu vás zajímá Chcete-li získat informace z první ruky, mluvit s lidmi, které znáte. Neexistuje lepší zdroj informací o pracovních profilů, než ten, kdo je vlastně v této oblasti. Kromě informací, bude taková osoba vám pomůže v rozvoji kontaktů v dané oblasti. To by dále pomůže v kariéře sítí a sběr užitečných rad pohovoru.

Vyhodnotit své silné a dovednosti: Jakmile budete mít reálnou představu o vaší volbě povolání, snaží se, aby se seznam vašich dovedností a silné. Promluvte si s přáteli a rodinou, aby zajistily, že nemáte přeskočit všechny dovednosti. Uvidíme, jestli se shodují s těmi, potřebné pro kariéru, který chcete sledovat nebo změnit na. Znalost něčí silné a slabé stránky, je důležité při výběru profesní dráhy.

Zdokonalovat své dovednosti: Rozvoj dovedností, aby vyhovovaly pracovnímu profilu, je důležitým aspektem rozvoje kariéry. V případě, že existují další požadované dovednosti, práce získat. Zvažte, zda existuje dostatek zdrojů pro vás získat potřebné dovednosti. Podívejte se, jestli můžete získat on-the-job školení nebo zkušenosti. Dobrovolnické nebo pracovat jako praktikant. Zjistěte programy v komunitě, nebo vzít tříd, které by vám příležitost učit důležitých dovedností a získat větší zkušenosti.

Vezměte Kariéra testy: Existuje řada testů profesní vlohy, že je velká pomoc při volbě povolání. Tyto pomůcky self-objev zapojit kvízy, otázky a temperament sběrače, který umožňuje člověku jeden až rozpoznat silné a slabé stránky. Přestože tyto nástroje nebudou se rozhodli pro kariéru pro tebe, určitě uveďte oblasti vašeho zájmu, že je, zda máte analytické, logické nebo uměleckou mysl.

Ti Jít na změně povolání

Kromě již zmíněných bodů, lidé, kteří chtějí, aby se o změně kariéry je třeba řešit následující otázky:
Jsem příliš starý na to, změnit svou kariéru? To se často stává u těch, kteří strávili pěkných pár let v daném oboru. Pro ně to vypadá, jako kdyby strávili hodně času získávání dovedností v zadané oblasti. Nicméně, nenechte se tato myšlenka můžete ztratit na lepší příležitost. Ve skutečnosti, mnoho z dovedností získaných v jedné práci se vztahuje na jiných pracovních profilů, a moudrost, která přichází s roky praxe je někdy viděn jako přidanou hodnotu.
Kariéra změna trvá příliš dlouho. Když začnu s novou kariéru? Zkoumání o volných pracovních místech a různých způsobech, kterými lze získají potřebné dovednosti nějakou dobu trvat. Nicméně, to je, když člověk stráví spoustu času vznášet se, pokud on / ona by měla vstoupit do nového profilu práce, je-li proces se zdá trvat příliš dlouho.
Mám dostatek dovednosti pro novou práci? Nepoužívejte jen sedět, pokud váš životopis nezdá příliš dobrý pro nové zaměstnání. Do trochu výzkumu. Ty by se divit, zjistíte, že existuje mnoho programů, které by vám umožní získat dovednosti relevantní pro nové zaměstnání.
Bylo by moudré, aby se riziko změny zaměstnání v této ekonomice? Stav ekonomiky jde dlouhou cestu při rozhodování vyhlídky na zaměstnání. Pokud si myslíte, že to není ten správný čas změnit práci kvůli stavu ekonomiky, pak čekat na věci zlepšit. Nicméně, tento čas využít pro všechny požadované výzkumu. Získat zkušenosti a dovednosti potřebné tak, že když ekonomika začne vzhlížet, jste jedním z prvních ptáků.

Výběr správného kariéra je velmi důležité, protože jedna chyba může vám uvízl v nevyhovujícím pracovním profilu roky. Pokud tomu tak je, nezoufejte. Neustále pracovat na získání dovedností potřebných pro nové zaměstnání. Ujistěte se, že jste připraveni, aby co nejvíce z příležitostí, kdy se přijde do cesty příště.

DO Vs. MD
Nejrespektovanějších Profese
Kariéra pro Historie Majors
Top Práce v Demand
Jak se stát chirurgem
Snadné Jobs, že vydělat hodně peněz
Práce práci s dětmi s autismem
Snadné dobře placená místa
Pracovní pozice Zaměstnání s postiženými dětmi
Předškolní požadavky učitelů
Montážní linka Worker Popis práce

Leave a Reply