Zookeeper Popis práce

Malé děti jsou fascinováni myšlenkou stát se zookeeper, protože si myslí, že zookeeper je štěstí, že si každý den handshake s burácející gorila, nebo si užít chladné pozdrav z láskyplných slonů. Ale zookeeper popis práce vlastně o tolik obtížných úkolů. Provozovatel se stará o zvířata, on sleduje chování zvířat pečlivě, a zprávy na zoo správce o požadavky zvířat. Zookeepers hrají důležitou roli v ochraně zvířete.

Povinnosti a odpovědnost za Zookeeper

Zookeeper popis práce zahrnuje zalévání, koupání, krmení a cvičení zvířat. Takže člověk by měl být silný a zdravý. Má k čištění, dezinfekci a opravit jejich klece a tanky.
Zookeeper se stará o zvířata v zoo. Zoos obecně mají velká zvířata jako sloni, gorily, hrocha, žirafy; děsivých a nebezpečných zvířat like nosorožce tygři, leopardi; jedovatých hadů a plazů, malých zvířat like žab, ryb, ptáků, zajíců, kachen, atd. On / ona musí podívejte se po všech druhů zvířat.
Působí jako prostředník mezi světem zvířat a veřejnosti. Ten poskytuje informace o zvířatech a jejich chování na běžných návštěvníků. On má na vytváření povědomí o ochraně zvířete v myslích návštěvníků. On by měl vytvořit lásku a úctu ke zvířatům v myslích obyčejných lidí.
Provozovatel je neustále v kontaktu se zvířaty. Pouze láska pro zvířata není dost, aby se stal zookeeper, ale měli byste být připraveni na tvrdou práci a dlouhé pracovní doby. Jako chovatelé vytvořit blízké vazby se zvířaty, zvířata, naslouchat jim pouze. Zvířata se očekávat, že budou pracovat o víkendech a svátcích, jak dobře! Zookeeper často pomáhá výzkumníkům tím, že poskytuje důležité informace o zvířatech.
Některá zvířata jsou krmena brzy ráno, zatímco některé mají být vedeny do pozdních večerních hodin, nebo dokonce v noci. Takže, může chovatel pracovat pro další hodiny. Jak zvířata potřebují jídlo každý den, může být jejich správce zřídka mají dovolenou.
Tím, že studuje faktory životního prostředí, zvířat biotopy, atd. zookeeper má navrhnout zdravou stravu pro každého zvířete v zoo. Má na přípravu jídel na různých zvířat. Zatímco krmení zvířat, může být požadováno, aby zvedání těžkých hmotnosti jídla (asi 50 liber) pravidelně. Takže, měli byste být připraveni na některé tvrdé namáhavé práci a začít připravovat odpovídajícím způsobem.
Zookeeper může pracovat v zoologické parku, akvária nebo divoké úkryty. On může být požádán, aby se péče o určité skupiny zvířat jako savci, ptáci, nebo plazi nebo ho lze očekávat, že se dívat po určitou kolekci zvířat, jako jsou primáti (různé druhy opic), nebo velkých koček (tygři, levharti ). Může mít na starosti exotických plemen nebo vzácných plemen. Má pomáhat při stěhování zvířat příliš.
Přes řádné péče, zvířata v zajetí často onemocní. Provozovatel, může tím, že sleduje změny v jejich chování, pochopit, že zvíře není dobře. On má zavolat veterináře a krmení léky na zvířata včas. Ten se očekává ke sledování zdraví zvířat. Smrt zvířete může být srdcervoucí situace pro něj.
Úkolem Zookeeper je riskantní práce. Přes lásky a náklonnosti, volně žijící zvířata jsou divoké. Jejich chování je docela nepředvídatelné. Existují případy,, kdy zookeepers byl zraněný, nebo dokonce zabit zvířata v zoo. Během chovu a plemenitby zvířat, a po narození jejich dětí, ošetřovatelé musí pracovat s extrémní opatrností. Stabilní a upozornění mysl spolu s fit tělo (rychle reagovat) je nezbytná pro přežití fyzické ohrožení.

Velmi málo zookeeper tyto práce budou k dispozici v budoucnosti, stejně jako počet zoologických zahrad by být vždy omezen. Mnohé zoo přijímat dobrovolníky, takže můžete pracovat jako dobrovolník zvýšit své šance na získání zaměstnání. Zookeeper platové rozpětí se liší v závislosti na umístění, počet a druh zvířat, která osoba bude zacházet, jeho zkušenosti, atd.

Zookeeper popis práce ukazuje, že práce není sedavé zaměstnání. To zahrnuje spoustu dovedností, a to vyžaduje fyzickou kondici stejně. Kromě toho by měla osoba mít stabilní mysl. Pravidelné cvičení, zdravá strava a meditace vám pomůže mít silný a aktivní tělo a klidné, ale upozornění mysl. Většina zookeepers jsou veterináři. Některé z nich jsou odborníci na výživu pro zvířata, zatímco některé jsou odborníci v chování zvířat. Někdy, oni pracují jako trenéři zvířat. Máte-li zájem o přírodní vědy zvířat, zoologie, mořské biologie nebo příbuzných oborů, můžete vybrat taková témata k maturitě. Mohou být užitečné, když se stanete zookeeper.

Základní pracoviště dovednosti pro College grady
Jak se stát Rekreační terapeut
Konec Rozhovor otázky
Onkolog Popis práce
Překvapivé Six-Obrázek Platy
Medical Careers Seznam
Snadné Jobs, že vydělat hodně peněz
Nejlepší univerzity ve světě
Kariéra poradce Náplň práce
Předškolní Učitel Plat
Ortoped Popis práce

Leave a Reply